PL: Azar vodio "Plavce" do trijumfa nad "Svrakama"

subota 02.12.2017.
15:20

Fudbaleri Čelsija slavili su na premijeri 15. kola Premijer lige protiv Njukasla.

Beta/Steven Paston/PA via AP

Četa Rafe Beniteza gostovala je na "Stamford Bridžu", a kući su ispraćeni bez bodova, Čelsi je slavio sa 3:1 (2:1).

Loše je počelo po "Plavce", kako je u 12. minutu mrežu domačina zatresao Dvajt Gejl.

Ipak, samo devet minuta kasnije, Azar naleće na jedan odbitak i volej udarcem šalje loptu u mrežu Derloua za 1:1.

Nastavila se inicijativa Čelsija, a igrao se 33. minut, kada su došli i do preokreta. Mouzes je u trepavicu pogodio Moratu, koji je sa par metara lako glavom matirao golmana gostiju, 2:1 za domaćina.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a u nastavku se nastavila dominacija pulena Antonija Kontea.

Igrao se 74. minut, kada je Mouzes proleteo po desnoj strani, a Riči ga je klizećim startom oborio na zemlju u svom kaznenom prostoru. Sudija Kevin Frend nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Eden Azar.

Belgijanac je bio siguran sa kreča, Čelsi je bio na putu ka šestom trijumfu u poslednjih sedam duela.

Na kraju je tako i bilo, "Plavci" su ostali treći na tabeli sa 32 osvojena boda, ali sada imaju isti broj bodova kao Junajted, osam manje od Mančester Sitija. Njukasl sa druge strane na 12. mestu, sa 15 osvojenih bodova.