PL: Azar čuva Sarija, "Vukovi" se zadovoljni vraćaju kući sa "Bridža"!

• 10. mart 2019.

• 16:58

Čelsi je u 30. kolu Premijer lige ugostio najprijatnije iznenađenje elitnog ranga ove sezone.

PL: Azar čuva Sarija,
Fudbaleri Čelsija remizirali su na "Stamford Bridžu" sa Vulverhempton Vonderersima, do boda su došli u sudijskoj nadoknadi, na kraju 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu su fudbaleri Čelsija obigravali sa loptom oko kaznenog prostora "Vukova", ali je nedostajao završni pas, "Plavci" su dominirali, ali to nisu uspeli da pretvore u kvalitetne prilike, te je Patrisio imao vrlo malo posla.

A onda, nakon 10ak minuta igre u nastavku šok za domaćina, pukla je kontra Vulvsa, koju su sjajno istrčali Himenez i Žota, potonji je proturio loptu ka Meksikancu, ovaj je izbio sam pred Kepu, šutirao, lopta je pogodila jednog defanzivca "Plavaca" i prevarila Kepu, za 1:0 u korist gostujućeg sastava.

Samo dva minuta kasnije šansa za Iguaina da poravna, ali je Patrisio sjajno intervenisao.

Nova šansa za "Plavce" već u 60. minutu, tukao je Pedro sa ivice kaznenog prostora, ali ponovo sjajna intervencija golmana portugalske reprezentacije.

Napadao je Čelsi, priliku su dobili i mladi Hadson-Odoi i Loftus-Čik, upravo je potonji imao dobru šansu u 70. minutu, ali je Patrisio ponovo odlično reagovao.

Vilijan preti dobrim udarcem u 87. minutu, ali je bivši golman lisabonskog Sportinga još jednom dobro intervenisao.

A onda, drugi minut nadoknade, Azar je odlučio da oproba svoj udarac sa dvadesetak metara od gola rivala, sjajno je tukao po lopti i prevario danas raspoloženog Patrisija za 1:1.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika, podela bodova, kojom će definitivno biti zadovoljniji gosti.

Nakon ovog remija, Čelsi se izjednačio sa Arsenalom, ali ostaje šesti zbog nešto slabije gol razlike, Vulvsi sedmi sa 44 boda, zaista sjajna sezona za ekipu koja je minule takmičarske godine osvojila Čempionšip.