• Autor: Ivan Cvetković

• 10. februar 2019.

• 18:52

"Plavci" se obrukali na Etihadu.

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su veoma ubedljivu pobedu u derbiju 26. kola engleske Premijer lige pošto su na svom terenu savladali Čelsi sa čak 6:0.

Ključno je bilo poluvreme u kojem su "Građani" pogodili praktično iz svakog udarca koji su uputili ka Kepi.

Prvi u nizu bio je Rahim Sterling u četvrtom minutu, da bi devet minuta kasnije pogodio i Serhio Aguero.

U 19. minutu Argentinac je ponovo bio na visini zadatka i doneo novu radost domaćim navijačima, a u stanje transa ih je doveo Ilkaj Gundogan šest minuta nakon toga.

Golove iz prvog poluvremena možete pogledati OVDE.

Nastavila je ekipa Pepa Gvardiola da rastavlja rivala na proste činioce, probao je Aguero da stigne do het-trika početkom drugog poluvremena, ali uspeo je to tek u 56. minutu meča iz penala koji je skrivio Aspilikueta.

Rahim Sterling Celsi Mancester siti

Nije stao domaćin ni nakon toga pošto je Rahim Sterling stigao do svog drugog gola u 80. minutu nakon asistencije Zinčenka.

"Građani" su ubedljivom pobedom nad velikim rivalom ponovo zauzeli lidersku poziciju pošto imaju bolju gol-razliku od Liverpula koji takođe ima 65 bodova.

Čelsi se sada nalazi na šestom mestu pošto ima 50 poena, isto koliko i petoplasirani Arsenal.