PL - Agonija Sparsa se nastavlja, "Blejdsi" i dalje neporaženi na strani, Njukasl iznenadio "Trešnjice"!

18:02

Sautempton je nastavio da tone, u lošoj formi i ekipa Vest Hema.

Beta/Bradley Collyer/PA via AP

Totenhem - Šefild junajted 1:1 (0:0)

Sparsi su nakon pobede od 4:0 protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona dočekali ekipu Šefild junajteda, koja ne zna za poraz u gostima ove sezone.

Poveli su "Pevci" u 58. minutu preko Sona, nakon velike greške odbrane Šefilda.

Ipak, samo par minuta kasnije, Mekgoldrik je poravnao rezultat, ali je usledila reakcija iz VAR sobe i gol je poništen zbog navodnog ofsajda. Diskutabilna odluka, više o tome OVDE.

Pravda je zadovoljena u 78. minutu, kako je Šefild igrao zaista sjajno u Severnom Londonu, Mekgoldrik je ubacio loptu sa desne strane, u mrežu domaćina skrenuo ju je Boldok.

Do kraja nije bilo promene rezultata, peti vezani meč Sparsa bez trijumfa u Premijer ligi, Šefild i šesti put od početka sezone nije doživeo poraz na gostovanju.

Njukasl - Bornmut 2:1 (1:1)

Ekipa Njukasla igra sjajno u poslednje vreme, beleže odlične rezultate, a sada su iznenadili na "Sent Džejms Parku" protiv vrlo dobrih "Trešnjica", kako su slavili nakon preokreta.

Poveli su gosti u 14. minutu, strelac je na asistenciju Frejzera bio Heri Vilson.

U 42. minutu rezultat poravnava Jedlin, usledila je provera iz VAR sobe, ali je gol američkog fudbaler na kraju ipak priznat.

Sa 1:1 se otišlo na odmor da bi nakon sedam minuta igre u nastavku ekipa Stiva Brusa došla do preokreta, strelac je bio Kjaran Klark.

Do kraja nije bilo promene rezultata, domaćin je sačuvao prednost i upisao četvrtu pobedu ove sezone.

Barnli - Vest Hem 3:0 (2:0)

"Kleretsi" su se oporavili od teškog poraza koji su u minulom kolu doživeli na gostovanju u Šefildu, pa su pred svojim navijačima potpuno nadigrali Vest Hem.

Poveli su u 11. minutu, strelac je na asistenciju Tarkovskog bio Ešli Barns.

U 37. minutu je Kris Vud povisio na 2:0, ali je on poništen nakon intervencije "video pomoćnika".

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Vud ponovo strelac, ovoga puta nije bilo dileme, "Kleretsi" su duplirali prednost.

Dolaze i do 3:0 nakon samo devet minuta igre u drugom delu domaći igrači, golman Roberto Himenez je nakon kornera skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

"Čekićari" su bili potpuno razbijeni u tom trenutku, pa je Barnli lako sačuvao prednost i upisao tri boda.

Sautempton - Everton 1:2 (0:1)

"Karamele" su produbile agoniju "Svetaca", koji su nakon poraza od 0:9 kod kuće vezali još jedan neuspeh.

Poveli su gosti iz Liverpula već u četvrtom minutu, strelac je bio Tom Dejvis.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo pet minuta igre u nastavku Soton došao do poravnanja preko Ingsa.

Ipak, Everton dolazi do nove prednosti u 75. minutu, na asistenciju Sidibea mrežu domaćina trese brazilski reprezentativac Ričarlison.

Do kraja nije bilo promene rezultata, utisak je da se ekipa Marka Silve polako budi, dok je četa Ralfa Hazenhitla u sve težoj poziciji.