Pirova pobeda Zenita u Dortmundu!

• 19. mart 2014.

• 22:37

Iako je Zenit u Dortmundu pružio mnogo bolju partiju nego pred svojim navijačima, ''Milioneri'' su opravdali ulogu favorita i izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Posle trijumfa od 4:2 u prvom meču, aktuelni vicešampion Evrope imao je znatno lakši posao u revanšu, ali je i Zenit želeo da što ''skuplje proda kožu'' i eventualno dođe u priliku da iznenadi rivala.

Na kraju - 2:1 za tim iz Sankt Petersuburga, ali među osam najboljih ide ekipa Jirgena Klopa
.

Zenit, koji će posle ovog meča preuzeti Andre Viljaš Boaš, dobro je započeo meč, vrebao priliku da dođe do gola Vajdenfelera i to se dogodilo već u 15. minutu.

Snažni Hulk je prihvatio loptu na desnoj strani terena, zatim prošao pored nekoliko protivničkih igrača, ušao u sredinu, a onda sa nekih 25 metara uputio pravi projektil ka golu domaćih i lopta je završila u mreži - 0:1!

Koji minut kasnije, Groskrojc je na drugoj strani mogao da izjednači, ali je njegov odličan udarac sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane, sjajnom intervencijom zaustavio Malafejev.

Ipak, kako se bližio finiš prvog poluvremena, Zenit je postajao sve opasniji, imali su gosti još dve ozbiljne prilike da dupliraju vođstvo, ali kada u tome nisu uspeli, usledila je kazna.

Igrao se 38. minut, Šmelcer je odlično centrirao sa leve strane, a kapiten domaćih Sebastijan Kel je iz drugog plana krenuo ka toj lopti i odličnim udarcem glavom savladao Malafejeva - 1:1.

Tada su šanse gostiju da mogu da naprave čudo postale znatno manje, pa im je do kraja preostalo da bar izbore utešni trijumf.

U tome su i uspeli u drugom poluvremenu, tačnije u 73. minutu, kada je Krišito odlično centrirao ka Rondonu, ovaj je umakao pažnji Humelsa i iz neposredne blizine zatresao mrežu - 1:2.

Sve golove pogledajte OVDE.

Dodajmo i da je koji minut ranije priliku da zaigra dobio i naš Miloš Jojić, koji je pred navijačima Dortmunda upisao svoj prvi nastup u Ligi šampiona. Za razliku od pojedinih utakmica u Bundesligi, kada se upisivao i u strelce, ovog puta nije bio te sreće, ali u svakom slučaju njegov Dortmund zasluženo ide u četvrtfinale Lige šampiona.