Pirova pobeda Reala, Borusija je na "Vembliju"

• 30. april 2013.

• 22:41

Fudbaleri Real Madrida stali su na korak od senzacije pošto su u revanš meču polufinala LŠ savladali Borusiju rezultatom 2:0 što je bilo nedovoljno da nadoknade zaostatak iz prve utakmice pa "Milioneri" imaju priliku da osvoje "klempavka".

Real Madrid - Dijego Lopez, Varan, Ramos, Koentrao (od 57' Kaka), Esijen, Ćabi Alonso (od 67' Kedira), Modrić, Kristijano Ronaldo, Ozil, Di Marija i Iguain (od 57' Benzema).

Borusija Dortmund
- Vajdenfeler, Pišček, Subotić, Humels, Šmelcer, Bender, Gundogan, Blažikovski (od 90' Santana), Gece (od 13' Groskrojc) , Rojs, Levandovski (od 88' Kel).

Shodno zaostatku koji je Real imao nakon prve utakmice polufinala LŠ, Žoze Murinjo je naredio svojim izabranicima apsolutni "juriš" ka golu Romana Vajdenfelera.

Već na startu meča Anhel Di Marija je pripretio golmanu gostiju ali su one prave prilike usledile u 4., 12. i 14. minutu.

Udarce Gonzala Iguaina i Kristijana Ronalda branio je Roman Vajdenfeler ali onaj u 14. minutu nije uspeo. Bio je kapiten Borusije savladan ali je Mesut Ozil poslao loptu pored gola.

Ronaldo

U tom periodu meča bilo je primetno sa kojim je planom Borusija došla u Madrid. Igra "Milionera" bazirala se na kontranapadima a jedan od njih umalo je urodio plodom. Realov dželat iz prve utakmice je pokušao iz poluvoleja ali je Dijego Lopez bio budan i sačuvao svoju mrežu.

Tokom prvog dela meča bilo je primetno da zadnja linija Borusije radi kao "švajcarski sat".

Mats Humels i Neven Subotić su "pecali" napadače Reala u ofsajdu pet puta u prvih 45 minuta a Gonzalo Iguain je popustio sa živcima zbog činjenice da su "Milioneri" bili toliko tačni da je zaradio žuti karton nakon protesta u završnici prvog dela igre.

Na stratu drugog poluvremena nagovestio je Real novu ofanzivu ali je ona bila jalova u odnosu na onu istinsku iz prvih 25 minuta prvog poluvremena. Sve se završilo sa dva kornera koje su domaći izveli a onda je usledila ofanziva gostiju.

Robert Levandovski je nagovestio da bi mogao ponovo da bude koban po Real a u 50. minutu nije bio samo zbog toga što mu se prečka našla na putu.

Levandovski

Pokušao je Murinjo dvostrukom izmenom da trgne svoju ekipu pa je umesto levog beka Koentraa uveo Kaku a umesto Iguaina Benzemu. Ispostavilo se da to nije donelo ništa dobro po Real pošto je opet Borusija stovrila neverovatnu priliku.

Marko Rojs je probio po desnoj strani i ušao u šesnaesterac domaćih, sjajno povezao Gundogana, a ovaj sa pet metara pogađa Lopeza koji je uložio krajnji napor ne bi li stigao da pokrije nebranjeni deo mreže što mu je pošlo za rukom.

Nakon toga Borusija je povela meč u pravcu koji joj odgovara i uspela da natera nervozne Madriđane da prave prekršaje na polovini terena kako bi Vajdenfeler bio lišen iskušenja.

Da stvari postanu komplikovane domaći su se postarali u poslednjih deset minuta. Rikardo Kaka uposlio je Ozila po desnoj strani u 82. minutu a Nemac oštrim centaršutem po zemlji pronalazi Benzemu koji loptu šalje pod prečku Vajdenfelera!

Benzema

Senzacija ni u tom trenutku nije izgledala ni blizu ali su stvari dostigle tačku ključanja u 88. minutu kada Ramos pogađa za 2:0 i uvodi meč u "šok završnicu".

Nakon toga je Realu ostalo još sedam minuta da dođe do trećeg gola ali mu to nije pošlo za rukom pa ćemo 25. maja na "Vembliju" gledati Borusiju i pobednika dvomeča Barselona - Bajern.

Golove sa večerašnje utakmice pogledajte OVDE!