nedelja 28.01.2018.
18:54

Pepova mašinerija melje na svim frontovima.

Beta/ AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su danas u gostima pobedili ekipu Kardifa rezultatom 2:0 (2:0).

Siti je pitanje pobednika rešio u prvih 45 minuta golovima Kevina De Brujnea i Rahima Sterlinga, ali je Gvardiola dobio i jednu lošu vest, a to je povreda Liroja Sanea.

Već posle desetak minuta, Ilkaj Gundogan je oboren na nekih 18 metara, a loptu je namestio De Brujne, lukavo je šutirao ispod živog zida u nebranjeni ugao, poput Ronaldinja u meču sa Verderom u Ligi šampiona u decembra 2006. godine.

U 37. minutu, Siti je rešio sve dileme oko pobednika, Bernardo Silva je odlično centrirao sa levog boka, a Sterling glavom pogodio za 0:2.

Siti je u prvom poluvremenu postigao još jedan pogodak, Silva je maestralno pogodio same rašlje, ali je sudija taj gol poništio zbog neshvatljivog ofsajda.

U samom finišu prvog dela igre, fudbaler Kardifa Benet preoštro je startovao na stajnu nogu Liroja Sanea, a Nemac nije mogao da nastavi meč, pa ga je na poluvremenu zamenio Kun Aguero.

Sane

U drugom poluvremenu, Kardif je pokušavao da smanji rezultat i da se vrati u meč, ali je Siti uspeo da drži svog rivala daleko od gola.

"Građani" su imali još dve velike prilike, Sterling je bio neuspešan u situaciji jedan na jedan, posle maestralnog pasa De Brujnea, a potom je  i Bernardo Silva u finišu imao još jednu otvorenu poziciju za šut, ali je gađao pravo u golmana.

Srpski reprezentativac Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za tim iz Velsa, bio je solidan, ali je gostujuć tim danas bio prejak za drugoligaša.