Pirlo glumio Ramosa, Juve lako sa igračem više...

• Autor: Boris Jovanović

• 01. decembar 2012.

• 22:35

Juventus ubedljiv u nastavku protiv gradskog rivala, na kraju 3:0, dva puta Markisio i Đovinko prevaga u Derbiju dela Mole. Ključni trenutak isključenje Glika u 36. minutu.

U prvih pola sata Torino bolji tim, Juve nekako stegnut, kao i uvek kada se igra derbi Mole videli smo dosta tenzije, duela, malo prilika. Najbolju je u prvoj trećini meča imao Međorini, kada je Bufon već bio savladan, ali je lopta završila pored gola.

Onda je na scenu stupio sudija Roki. Prvo je silno pogrešio nakon sudara Ogbone i Žilea svirajući prekršaj Pogbe koji nije postojao. U nastavku akcije gol Vučinića, nije priznat.

Sledi kompenzacija, Glik je izuzetno oštro startovao na Đakeriniju, prekršaj jeste bio težak, odneo je fudbalera Juventusa, da li je zaslužio crveni karton? Torino ostaje sa deset igrača.

Nije to bilo sve, sledi penal za Juventus, čist kao suza, Baša je rukom pokupio loptu, ali sudija mu oprašta drugi žuti karton. Pirlo sa bele tačke imitira Ramosa, ostaje 0:0.

U drugom poluvremenu ipak brojčano jači Juventus je lako slomio otpor "Bikova". Prvo je Markisio glavom sa nekoliko metara savladao Žilea, da bi Đovinko posle solo akcije pogodio suprotan ugao, za tili čas je bilo 2:0, meč rešen za desetak minuta.

Nakon toga su se ređale prilike pred golom gostiju, najbolju je promašio Bendtner, a onda je Markisio na asistenciju Vučinića postavio konačnih 3:0 za Juventus.

Na kraju Juve zabeležio važnu pobedu i otišao Napoliju na +5. Ipak, sutra u matine terminu Napolitanci dočekuju Peskaru, i favoriti su da dobiju ovaj meč.

Alen Stevanović je ušao u drugom poluvremenu, ali odsečen u napadu nije uspeo da učini ništa.