Piksi, majstore! Ne mogu mu ništa ni Hulk, ni Oskar, ni Viljaš-Boaš...

nedelja 22.10.2017.
16:07

Velika pobeda Stojkovićevog tima koji nastavlja sa odličnim rezultatima ove sezone.

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

U kineskoj Superligi ovog vikenda igra se 28. kolo, a derbi su odigrale ekipe Šangaj SIPG-a i Stojkovićevog Gvangžua R&F.

Piksijev tim je kao gost slavio sa 2:1 protiv tima koji sa klupe vodi Andre Viljaš-Boaš, a glavne zvezde na terenu su Brazilci Hulk i Oskar.

Điang Đihong je u petom minutu doveo Gvangžu R&F u vođstvo, a sjajnu priliku za izjednačenje domaći su imali dvadeset minuta kasnije, kada Hulk nije iskoristio jedanaesterac.

Stojkovićeva ekipa je zadržala minimalnu prednost do poluvremena, a početkom drugog, Eran Zahavi je na asistenciju Renatinja duplirao vođstvo Gvangžua R&F.

Deset minuta kasnije, Hulk je vratio nadu domaćima, ali više od toga nisu mogli do kraja, pa je Piksijev tim stigao do velike pobede.

Šangaj SIPG je ostao na drugom mestu sa 55 bodova, sada čak devet manje od Skolarijevog Gvangžu Evergrandea, koji može da počne sa šampionskim slavljem.

Gvangžu R&F je na deobi petog mesta sa 46 osvojenih bodova.