'Pevci' zaigrali za Boaša, Runi izborio bod za Junajted!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 01. decembar 2013.

• 14:59

Totenhem je konačno počeo da igra dobro, a bio je znatno bolji rival u meču koji je na kraju ipak završen rezultatom 2:2.

U najavama označen kao najzanimljiviji meč ovog vikenda u Engleskoj, susret Totenhema i Mančester Junajteda to je opravdao i na terenu. Od samog starta videli smo znatno bolji nego u prošlim utakmicama, ali je Junajted odigrao na iskustvo, pa je uspeo da sa „Vajt Hart Lejna“ odnese bod.

Na samom startu igralo se dosta oprezno, a greška Kirikeša je u jednom napadu stvorila šansu za Junajted, koju ipak „Đavoli“ nisu uspeli da iskoriste. Nakon ove prilike počinje inicijativa domaćih koju je pogotkom iz slobodnog udarca krunisao Kajl Voker u 18. minutu. Voker je izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora, a lukavo je gađao ispod živog zida u nebranjeni deo gola, pa je golman David De Hea bio nemoćan.

Nakon gola Vokera usledile su sjajne prilike Soldada i Lenona, ali Totenhem nije uspeo da duplira prednost. Soldado je dobio sjajnu loptu od strane Čadlija, ali je uspeo da nekontrolisano šutira pored gola, dok je Lenon, koji je bio sjajan u prvih 45 minuta, nešto kasnije takođe propustio solidnu priliku.

I kao što to u fudbalu obično biva, usledila je kazna. Centaršut sa desne strane loše je procenio upravo Voker, pa je za tren od heroja postao tragičar i loptu je dodao do Vejna Runija, koji je neometano istu smestio u gol Uga Lorisa u 32. minutu.

Do kraja poluvremena viđena je sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Mančestera, kada je Aron Lenon pao posle starta Patrisa Evre, ali se sudija Majk Din nije odlučio da pokaže na belu tačku, pa se sa rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

sandro voker runi

U drugom poluvremenu krenulo se nešto sporije, da bi se sve ’zakuvalo’ neverovatnim golom Sandra, brazilskog veznjaka. On je svoju solo akciju krunisao ’bombom’ sa oko 25 metara u 54. minutu, kada je pogodio sam ugao gola, a De Hea je samo pogledom ispratio loptu.

Nisu dugo slavili „Pevci“, odmah po nastavku utakmice videli smo penal! Loris je neoprezno srušio Danija Velbeka, koji je stigao da na vreme pomeri loptu ispred golmana,  pa je Runi sa bele tačke ponovo izjednačio rezultat na 2:2. Igrao se 57. minut.

Nakon pogotka Vejna Runija igralo se dosta agresivno na obe strane, a nekoliko puta imali su prilike domaći, i to uglavnom iz prekida, kada su u par navrata šutirali Voker i Defo.

Vidić dobija žuti karton na samom kraju meča zbog povlačenja Džermejna Defoa, koga je sprečio da uđe u izvesnu priliku za gol. Pritisak Totenhema se nastavio, a Junajted se svim silama trudio da sačuva teško stečeni bod, što je na kraju i uspeo. Sjajan meč na „Vajt Hart Lejnu“, a golove sa ovog meča možete pogledati OVDE.

Ovim bodom situacija na tabeli se nije promenila za obe ekipe, Totenhem ostaje deveti, a Junajted osmi, a na vrhu tabele im je dodatno pobegao Arsenal, koji posle jučerašnjeg meča sa Kardifom sada ima čak devet bodova više u odnosu na Junajted.

Obe ekipe svoje naredne mečeve u Premijer ligi igraju već u sredu, kada Junajted dočekuje Everton u još jednoj zanimljivoj utakmici, dok Totenhem u gradskom derbiju gostuje timu Fulama.