23:43

Veoma ubedljivi večeras su bili i 'Orlovi' i 'Lavovi' iz Lisabona.

EPA/TIAGO PETINGA

Sporting je spakovao pet komada na gostovanju u Gimaraešu.

Bruno Fernandeš je načeo domaćina već u trećem minutu, a sredinom prvog poluvremena Bas Dost je sa dva gola u razmaku od tri minuta širom otvorio vrata pobede.

Posle sata igre i Bruno Fernandeš postiže svoj drugi gol na meču, a 'petarda' je pukla pet minuta kre kraja zahvaljujući Adrijenu Silvi.

Jednako ubedljiva bila je i Benkfika na svom 'Lužu' protiv Belenenseša.

Žonas je već u drugom minutu doveo 'Orlove' u vođstvo, potom su se upisali Salvio u 28. i Seferović u 33. minutu utakmice, a Žonas u sudijskoj nadokandi sa još dva gola upisao het-trik za konačnih 5:0.

Ljubomir Fejsa nije bio u protokolu iz nepoznatog razloga, dok se Andrija  Živković i dalje oporavlja od povrede.

I Benfika i Sporting imaju maksimalan skor posle tri odigrana kola u portugalskom šampionatu.