• Autor: Boban Filipović

• 19. oktobar 2014.

• 23:07

Kompeltirano je 10. kolo francuske Lige 1.

Poslednji meč odigran je na "Žerlanu" gde je Lion ubedljivo slavio protiv Monpeljea rezultatom 5:1.

Joan Gurkuf je probio led u 36. minutu meča, Fekir je ubrzo duplirao prednost, te domaćin pri rezultatu 2:0 odlazi na odmor.

Gurkuf na samom početku dreugog poluvremena ponovo trese mrežu gostiju, na 3:1 smanjio je Tiene u 55. minut, ali to je bilo sve od Monpeljea na ovom meču.

U poslednjih 10 minuta još dva gola za Lion, strelci su bili Lakazet i Malbran za konačnih i ubeldjivih 5:1.

Milan Biševac
je odigrao svih 90 minuta za pobedički sastav, zaradio je žuti karton.

Nešto ranije Bordo je propustio priliku da ostane na drugom mestu na tabeli Lige 1, jer je u finišu meča gostujući Kaen izjednačio na 1:1 preko Bazilea, što je bio konačan rezultat meča.

Žirondinci su poveli u 22. minutu preko Diabatea, koji je bio precizan sa bele tačke.

Podsetimo, u prvom meču nedeljnog programa Tuluz naših Veškovca i Ninkova poražen je na "Velodromu" od lidera Olimpika iz Marseja.