''Petarda'' Sosijedada, poraz Levantea

• 29. januar 2012.

• 18:07

Ovog popodneva odigrane su još dve utakmice 20. kola španske Primere. Sosijedad ubedljivo savladao Hihon, Hetafe iznenadio ekipu Levantea.

U duelu ekipa koje se bore za opstanak, Sosijedad je danas na svom terenu deklasirao Hihon rezultatom 5:1.

Katastrofalan početak gostiju nagovestio je ovakav ishod. Posle samo tri minuta igre Sosijedad je vodio 2:0, a oba puta strelac je bio Zurutuza.

Ipak, to je bio rezultat prvog poluvremena, a početak drugog pripao je gostima, zahvaljujući golu De las Kuevasa. Ipak, to je bilo sve od Hihona. Do kraja, Elustondo, Aranburu i Grizman donose ubedljiv trijumf Sosijedadu.

Levante nije bio uspešan na svom ternu, pošto je pomalo iznenađujuće poražen od Hetafea sa 2:1.

Guiza u 32. i Kastro u 82. minutu bili su strelci za goste, a počasni gol za Levante postigao je Suarez u 90. minutu.