"Petarda" Seltika na startu sezone, Junajted i Lids imali šta da vide, Francuz nosi loptu kući!

nedelja 02.08.2020.
19:38

Dominantan start "Kelta".

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Aktuelni šampion Škotske slavio je na svom "Seltik parku" protiv ekipe Hamiltona sa 5:1 (2:1) na startu škotskog Premijeršipa.

Poveli su u 20. minutu, Tejlor je ubacio loptu po zemlji sa leve strane, Eduard je imao lakši deo posla, sa par metara je sproveo loptu u praznu mrežu.

Već u 31. minutu bilo je 2:0, ponovo odlična lopta Tejlora sa leve strane, odlazi na dalju stativu, odakle je Frimpong smešta u mrežu rivala.

Stigao je odgovor ipak tri minuta kasnije, Hamilton smanjuje preko Martina, uz dosta sreće.

Sa 2:1 se otišlo na odmor, a samo osam minuta u nastavku je trebalo domaćinu da overi pobedu i mladom napadaču da upiše het-trik.

Odson Eduard je najpre na asistenciju Foresta u kontri savladao golmana gostiju za 3:1, četiri minuta kasnije kupi jedan odbitak i stiže do trećeg pogotka na susretu.

Konačan rezultat postavio je Klimala u 90. minutu, nakon odličnog pasa Žulijena.

Sjajan start Seltika, a imali su šta da vide i Mančester junajted i Lids junajted, koji su zainteresovani za prvu zvezdu tima iz Glazgova, Odsona Eduarda.

Mladi napadač je u klub došao iz Pari sen Žermena, iz sezonu u sezonu je sve bolji, sada ga u redovima svojih ekipa žele Solskjer i Bjelsa.

Videćemo gde će završiti, na "Eland roudu" ne bi imao konkurenciju, dok bi na "Old Trafordu" za minute morao da se bori sa Rašfordom i Marsijalom, ali bi igrao i Ligu šampiona.