• 02. decembar 2012.

• 17:53

Trener Napolija Valter Macari imao je mnogo zamerki na igru svog tima iako je Napoli danas deklasirao Peskaru na "San Paolu.

Drugoplasirana ekipa na tabeli Serije A savladala je "Delfine" na "San Paolu" ali Valter Macari nije bio zadovoljan načinom na koji se došlo do trijumfa.

Domaći su u ranoj fazi meča došli do vođstva od 2:0 a onda je usledio pad u igri koji je rezultirao golom Peskare i uticao na to da Valter Macari pobesni u svlačionici na poluvremenu.

"Pobesneo sam na poluvremenu! Postigli smo dva pogotka a onda smo se ponašali kao da smo već pobedili i da možemo da se odmaramo na terenu. Dopustili smo sebi veliki rizik i ne smemo da dozvolimo ovakve padove koncentracije. Sa ovog meča jedino će iskustvo vredeti" kazao je Macari nakon utakmice.

Napoli se nakon 15 odigranih kola nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa samo dva boda zaostatka za vodećim Juventusom.

Naredni meč izabranici Valtera Macarija igraju u LE protiv PSV Ajndhovena ali taj duel neće imati rezultatski značaj jer su Napolitanci već obezbedili plasman u dalji tok takmičenja.