18:51

Najbolja partija Holanđanina od kad je stigao u Olimpik iz Mančester Junajteda.

screenshot - Youtube.com

Troa je u okviru 10. kola francuske Lige 1 ugostila Olimpik iz Liona i pretrpela pravu katastrofu.

Gosti su trijumfovali sa ubeldjvih 5:0, a utakmicu je obeležio trostruki strelac Memfis Depaj.

Lion je poveo sredinom prvog poluvremena golom Bertrana Traorea, koji je iz neposredne blizine zatreao mrežu posle centaršuta Marsala sa levog boka.

Samo što je počelo drugo poluvreme Depaj je duplirao prednost,a 15 minuta kasnije Holanđanin postiže svoj drugi gol na meču.

Troa je dvadeset minuta kasniej ostala sa igračem manje, Erel je skrivio penal i dobio crveni karton, a Depaj upisuje het-trik pošto je bio precizan sa kreča.

Konačnih 0:5 postavio je Marijano Diaz u poslednjem minutu utakmice.

"Lavovi" su ovim trijumfom preskočili Sent Etijen i Olimpik iz Marselja i sada su četvrtoplasirani tim na tabeli, a da li će tu i ostati zavisi od ishoda večerašnjeg derbija na 'Velodromu', gde će gostovati lider PSŽ.