nedelja 25.02.2018.
17:40

Bivši fudbaler Partizana upisao je prvi nastup u Belgiji.

Beta/AP Photo/Jon Super

Anderleht je na "Konstant Vanden Štok" stadionu dočekao Muskron, a domaćin je slavio sa čak 5:3 (2:0).

Poveli su u 26. minutu, strelac je bio Morioka, da bi u nadoknadi prvog dela Teodorčik sa kreča povisio na 2:0.

U nastavku sjajni Poljak postiže još dva gola u rasponu od samo četiri minuta i tako rešava pitanje pobednika u Briselu.

U 70. minutu je Avoniji smanjio prednost domaćina, a odmah nakon tog pogotka na teren je kročio fudbaler Liverpula na pozajmici u Anderlehtu Lazar Marković. Srpski internacionalac je zamenio Svena Kumsa i tako upisao debi u novim bojama.

Podsetimo, Markec je u Anderleht stigao u poslednjim trenucima zimskog prelaznog roka, za debi mu je trebalo skoro mesec dana, kako mu fizička sprema nije bila na potrebnom nivou.

Danas je odigrao poslednjih 20ak minuta u Briselu, a u nastavku susreta su gosti uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu.

Rezervista Van Durmen je postigao gol za 4:2, potom je Mezage smanjio na 4:3, ali je sve sumnje u drugom minutu nadoknade otklonio Morioka, svojim drugim golom.

U postavi Anderlehta na terenu su svih 90 minuta proveli Ivan Obradović i Uroš Spajić.