Petak u Bundesligi: Nema De Brujna, nema Perišića? Nema ni problema!

22:17

Volfsburg je ostvario glatku pobedu na svom terenu u prvom meču trećeg kola Bundeslige.

BETA/AP Photo/Markus Schreiber

Petak veče, početak novog kola Bundeslige obeležili su Volfsburg i Šalke.

Domaćin sa timom u kome nema ni De Brujna ni Perišića pokazao večeras da se ne osvrće unazad i da neće plakati za svojim ključnim igračima, koji će tokom vikenda postati nova pojačanja Mančester Sitija, odnosno Intera.

Sa druge strane terena, u ekipi Šalkea igrao je Julijan Draksler koji je takođe jedna transfer priča ovog leta.

Vukovi nisu imali milosti prema svom rivalu večeras, videli smo jednu zanimljivu i otvorenu utakmicu sa dosta prilika na obe strane. Prvo poluvreme je okončano rezultatom 1:0, a gol za domaće je postigao Dost koji se sjajno povukao korak unazad na centaršut sa desne strane terena i doneo prednost svom timu.

U nastavku je Šalke konsolidovao redove, ali u 59. i 61. minutu blic napad, šok za goste i utakmica je rešena. Prvo penal koji sigurno izvodi Rodrigez, a potom i gol Klosea nakon sjajno izvedene akcije iz kornera.

Šalke nakon tri utakmice ima po jedan poraz, remi i pobedu, nalazi se na sedmom mestu, dok su Vukovi barem do vikenda izbili na čeonu poziciju, sa dve pobede i jednim remijem.

Golove sa večerašnjeg meča možete pogledati OVDE.