Pet golova, Real bolji od Čelsija!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 30. jul 2016.

• 22:58

Ekipa Real Madrida na Internacionalnom kupu u Severnoj Americi danas je savladala Čelsi sa 3:2 pred oko 105 hiljada ljudi.

Real Madrid je u pripremnoj utakmici savladao Čelsi rezultatom 3:2 na Internacionalnom kupu u Severnoj Americi.

"Galaktikosi" su danas na teren izašli u baš kombinovanom sastavu, nije bilo najvećih zvezda tima, ali bez obzira na to uspeli su da slave protiv premijerligaške ekipe Čelsija sa 3:2 (3:0).

Sa druge strane, Čelsi je igrao u veoma jakom sastavu, a igrao je i srpski internacionalac Nemanja Matić koji je odigrao čitavu utakmicu.

Igrao se 19. minut, nakon solo akcije Marselo je uspeo da savlada Asmira Begovića sjajnim udarcem za 1:0.

Samo 7 minuta kasnije, isti igrač je na asistenciju Asensija postigao još jedan gol nakon prodora kroz kazneni prostor Čelsija, a u 37. minutu već je bilo 3:0.

Dijaz je bio strelac, videli smo najlepši momenat na utakmici pošto je postigao gol neverovatnim udarcem sa 25-30 metara, a i kod ovog gola je učestvovao Marselo koji je dodao loptu Dijazu.

Ta tri gola možete videti
OVDE.

Čini nam se da u drugom poluvremenu nije bilo prostora za igru, između ostalog, i od prečestih izmena koje su vršili treneri.

U igru su ulazili i mladi igrači, videli smo i Enca Zidana, sina trenera Real Madrida.

Rezultat je ostao nepromenjen sve do 81. minuta kada je Eden Azar uspeo da postigne gol i da smanji na 3:1.

Mogao je Čelsi i do još jednog smanjenja rezultata, ali je Bačuaji veoma loše reagovao u izglednoj situaciji, pa je ostalo 3:1. Samo na kratko, Eden Azar je uspeo da postigne još jedan gol do kraja i to na sličan način kao i kod prvog za 3:2, čime je postavio konačan rezultat.