Pepov džoker vratio 'Građane' na čelo tabele

• Autor: Boban Filipović

• 23. oktobar 2016.

• 16:24

Mančester Siti osvojio samo bod kod kuće protiv Sautemptona zahvaljujući rezervisti Kelečiju Ihenaću.

Prvi meč nedeljnog prograam 9. kola Premijer lige odigran je na 'Etihadu', gde su Mančester Siti i Sautempton podeili plen.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, gosti su poveli preko Nejta Redmonda u 27. minutu, koji je surovo kaznio kardinalnu grešku Džona Stounsa, a konačan rezultat postavio je Keleči Ihenaćo početkom drugog poluvremenu, momak koji je na poluvremenu ušao u igru umesto rovitog Kevina De brujnea.

U prvom poluvremenu nismo videli ništa osim pomenutog gola Redmonda i poništenog Stounsa zbog ofsajda u kome se nije našao on već Kun Aguero.

'Građani' su u nastavku izjednačili na vreme, krenuli u totalnu ofanzivu, Gvardiola je poslednjih 15-ak minuta igrao samo sa jednim štoperom pošto je umesto kapitena Kompanije uveo Hesusa Navasa, u samom finišu je uveo i Nolita umesto asitenta kod izjednačujućehg gola Sanea, ali je bedem ekipe Kloda Puela odoleo atacima domaćih i uspeo da osvoji bod.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Siti i nije bio na svom nivou, dok je na drugoj strani Dušan Tadić proveo u igri 70 minuta.

Mančester Siti se ovim bodom vratio na liedersku poziciju, 'Građani' su prvi jer imaju bolju gol razliku od Arsenala i Liverpula, dok će Sautemtpon 10. kolo dočekati na osmom metu na tabeli Premijer lige.