Penali presudili Bolonji i 'Violi'

• Autor: Vladimir Nestorović

• 01. februar 2014.

• 19:59

Dve utakmice Serije A koje su odigrane danas odlučene su sa dva jedanaesterca, a slavili su Udineze i Kaljari.

Iako je Bolonja sve vreme napadala i u najvećem delu meča bila znatno opasniji rival, slavili su gosti iz Udina, a strelac prvog pogotka bio je Antonio Di Natale u 15. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u nadoknadi vremena, kada je gostujuća ekipa iskoristila nepažnju domaćih i preko Lopeza postavila konačan rezultat 0:2.

Kaljari je pred svojim navijačima došao do važna tri boda u susretu sa Fiorentinom, a jedini pogodak na meču delo je Maurisija Pinilje u 39. minutu, posle jedanaesterca.

Gosti su bili znatno nadmoćniji na terenu, što pokazuje i posed lopte, ali na njihovu žalost, pišu se samo bodovi.

Golove sa ovih utakmica pogledajte OVDE.

Nakon ovog kola, Udineze se nalazi na 14. poziciji, a Kaljari na 13., Fiorentina je propustila da se približi Napoliju, dok je Bolonja na trenutak uspela da pobegne iz zone ispadanja.