Pelegrini se ne šali – 'Građani' siloviti na startu

• Autor: Miloš Marković

• 19. avgust 2013.

• 23:00

Mančester Siti je zabeležio najubedljiviji trijumf u prvom kolu nove sezone Premijer Lige. 'Građani' sa četiri gola ispratili i isprašili Njukasl.

Pelegrinijeva premijera na 'Etihadu' u potpunosti je uspela.

Potpuno razigrani i rastrčani, fudbaleri Mančester Sitija su, na poslednjem meču premijernog kola nove sezone u Premijer Ligi, upisali laku pobedu nad Njukaslom.

Izabranici Alana Pardjua su od samog starta bili u podređenom položaju, 'Građani' su na kraju mogli i više od 4 pogotka da smeste u mrežu 'Svraka'. Mora se ipak pomenuti da je Mančester Sitiju posao od 45. minuta bio znatno olakšan isključenjem, direktnim crvenim kartonom, koji je zadobio Tejlor.

Ipak, već do tog trenutka, Siti je imao bezbednih 2:0, golovima Silve u 6. minutu i Serhija Aguera u 22.

U drugom poluvremenu, izabranici trenera Pelegrinija su nastavili u istom ritmu, već u 50. minutu viđen je zaista fantastičan gol Jaje Turea iz slobodnog udarca za 3:0.

Konačan rezultat meča postigao je Samir Nasri u 75. minutu, a Negerdo je u samoj završnici postigao gol koji je, mora se dodati, nepravedno poništen zbog nepostojećeg ofsajda, te je ostalo na broju 4.

Manuel Pelegrini je ovom pobedom poslao jasnu poruku svojim protivkandidatima za titulu u novoj sezoni, po svemu sudeći, očekuje nas uzbudljiva sezona u Premijer Ligi.