Pelegrini počeo porazom

• Autor: Duško Dučić

• 14. jul 2013.

• 18:21

Neuspešan debi na klupi Manuela Pelegrinija. Mančester Siti je izgubio u prvoj pripremnoj utakmici od ekipe Supersport Junajted sa 2:0.

Čileanac je došao u Siti na početku letnjeg prelaznog roka, a ovaj poraz iako je prvi, dobro će doći kao opomena kako njemu tako i igračima.

Engleski tim je izašao u dosta kombinovanom sastavu protiv Južnoafričke ekipe, a mesto u stratnih jedanaenst zauzeo je i srpski reprezentativac Kolarov.

Nova akvizicija Sitija, Hesus Navas, pridružiće se ekipi naredne nedelje na turneji u Hong Kongu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u nastavki igre viđena su dva gola, i to oba u mreži Sitija.

Prvi pogodak viđen je u 58 minutu susreta, a strelac je bio Nijang.

Ekipa Mančestera nije uspela da postigne izjednačujući pogodak, a konačan rezultat postigao je Erasmus u 82 minutu susreta za konačnih 2:0.