subota 14.10.2017.
16:24

Duel dvojice bivših trenera Real Madrida u Kini završen je trijumfom Čileanca.

Beta/AP Photo/Jon Super

Pelegrinijev Hebei je pred svojim navijačima savladao Kapelov Đangsu Suning sa 3:2.

Kamerunac Stefan Mbia je doveo Hebei u vođstvo pet minuta pred odlazak na odmor, a duplirao ga je Aloisio sa bele tačke u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Posle pet minuta ire u nastavku Laveci postiže treći gol za Hebei i pobeda je bila na vidiku.

Međutim, domaći su u finišu mogli da ostanu bez tri boda jer su Aleks Teišeira i Rodžer Martinez svojim golovima vratili nadu gostima. Ipak, ostalo je 3:2.

Od svih utakmica ko je su danas odigrane u kineskoj Superligi, najviše golova je palo u duelu Liaoninga i Šangaj SIPG-a (3:3). Meč su obeležili preokreti, a čak pet golova je postignuto u prvom poluvremenu.

Bivši napadač Votforda Odion Igalo je najzaslužniji za pobedu Čangčun Jataija nad Gvangžu Žičengom u gostima (2:3). Napadač iz Nigerije je bio dvostruki strelac, utakmicu je obeležio "kečap efekat", četiti od pet golova pala su u poslednjih deset minuta. Strelac poslednjeg gola na meču bio je hrvatski napadač Nikica Jelavić.

U okršaju Kanavarvog Tijanđin Kvanđijana i Magatovog Šandong Lunenga nije bilo golova.