Pedro vodio Čelsi do prve pobede!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 23. avgust 2015.

• 16:23

Ekipa Čelsija konačno je zabeležila pobedu u ovom šampionatu pobedom protiv VBA u Birmingemu rezultatom 3:2. Pedro sjajan na debiju.

Čelsi je konačno pobedio, a svakako da će ova pobeda doprineti većem samopouzdanju ekipi pred nastavak prvenstvene trke za šampiona Engleske.

Ekipa Žozea Murinja je danas bila bolja ekipa od protivnika iz Birmingema koji je nastupio bez Berahina u startnoj postavi. Murinjo je krenuo sa Pedrom odmah u startnoj postavi, iako je sa ekipom trenirao tek dva dana.

Upravo je Pedro bio čovek koji je odlučio ovu utakmicu.

No, da krenemo redom.

Prvu priliku na meču propustio je Dijego Košta, da bi u 13. minutu Nemanja Matić napravio penal koji Morison nije uspeo da realizuje. Sjajno je reagovao Kurtoa, odbranio je penal tako da je ostalo 0:0.

Samo 5 minuta kasnije videli smo prvi gol na meču i to u mreži domaćina.

Eden Azar i Pedro su kombinovali, stigli su do šesnaesterca, a onda je opalio doskorašnji fudbaler Barselone po lopti i savladao je Majhila uz pomoć jednog odbrambenog fudbalera domaćih, 0:1.

Deset minuta je prošlo nakon tog gola, a na semaforu je već pisalo 0:2. Pedro je ponovo povukao odličnu kontru gostiju, uputio oštar centaršut po zemlji, a Dijegu Košti nije bilo teško da postigne svoj prvi gol ove sezone.

Ipak, zanimljivostima u prvom poluvremenu nije bio kraj. Pet minuta je prošlo od gola Dijega Košte, a već je bilo 1:2. Lopta je nekako od strane Rondona došla u srce šesnaesterca gde je najprisebniji bio Morison koji ispravlja svoju grešku i smanjuje na 2:1.

Ne to nije bio kraj goleadi u prvom poluvremenu.

Jednu dubinsku loptu Dijego Košta je sjajno odložio do Cezara Aspilikuete koji veoma preciznim udarem sa 16 metara vara Majhila za 3:1!

Igralo se samo deset minuta u drugom poluvremenu, a Čelsi je opet ostao sa igračem manje. Po mnogima to nije bio prekršaj za crveni karton, ali je Teri ipak bio poslednji igrač odbrane i sudija je zbog toga pokazao kapitenu put u svlačionicu.

Krenula je nešto veća ofanziva VBA u tim trenucima, a do gola su stigli u pravom trenutku, samo 6 minuta nakon isključenja Terija.

Mekmanaman, jedan od boljih u Bromviču danas, je centrirao sa leve strane, a Morison je postigao na veoma lep način preko Nemanje Matića svoj drugi gol za 2:3 i nadu domaćih da mogu makar do boda.

Reagovao je Murinjo, postavio je bedem ispred gola, tako da domaći nisu uspeli da postignu još koji gol do kraja utakmice, dok je Čelsi imao par poluprilika koje, rakođe, nije iskoristio.