nedelja 02.07.2017.
11:14

Ekipa Čikago Fajera savladala je na svom terenu Vankvuver Vajtkepse i to više nego ubedljivo.

chicago-fire.com

U okviru MLS lige, Čikago je na "Tojota Parku" dočekao Vankuver. Utakmica je okončana ubedljivom pobedom domaćina od čak 4:0 (3:0).

Sve je bilo jasno nakon 25 minuta igre, kada su izabranici našeg Veljka Paunovića poveli sa 3:0.

Najpre je u 14. minutu Nemanja Nikolić doneo prednost domaćinu, da bi isti fudbaler samo četiri minuta kasnije postigao svoj drugi gol.

U pomenutom 25. minutu, Alvarez postiže svoj prvi gol na meču i postavlja konačan rezultat prvog dela igre.

Bilo je jasno da će gosti teško stići deficit, pa je u 84. minutu na asistenciju Nikolića De Luv postavio konačan rezultat susreta. Par minuta ranije gosti su ostali i sa igračem manje, kako je Laba zaradio direktan crveni karton.

Čikago je prvi na Istoku sa 37 bodova, a najbolji su i u generalnom plasmanu. Njihov najbliži pratilac u istočnoj konferenciji je Toronto sa dva boda manje, dok je Njujork Siti na treće mestu sa 33 boda. Prvi tim Zapada Sporting Kanzas Siti ima 31 osvojen bod.