Paun imao savršen start u Čempionšipu, ali košmaran u Liga kupu, Ivić se radovao tek nakon penala!

utorak 15.09.2020.
22:12

Počeo je i Liga kup, danas odigran veliki broj mečeva, u centru pažnje srpski treneri.

Twitter/@ReadingFC

Veljko Paunović je svoju karijeru u Engleskoj otvorio pobedom, njegov Reding savladao je Derbi kao gost u prvom kolu Čempionšipa (2:0).

Ipak, drugi meč na klupi Redinga neće pamtiti po dobru, njegovi puleni doživeli su poraz od Lutona, gosti su slavili sa 0:1 (0:1).

Gol odluke je u 24. minutu postigao Klark.

Ruku na srce, Paunović je izveo šaren sastav, dao je priliku i momku srpskog porekla da debituje, u pitanju je 17-godišnji Dejan Tetek.

Gosti su bili daleko bolji rival, pa su na kraju zasluženo slavili, Reding sada može da se skoncentriše na dešavanja u Čempionšipu.

Vladimir Ivic Votford

Još jedan srpski trener u Engleskoj, Vladimir Ivić, je imao više sreće od svog zemljaka, njegov Votford je kao gost odneo pobedu protiv Oksforda, ali tek nakon penala, nakon 90 minuta bilo je 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo u 26. minutu preko Hola, da bi Sema izborio penale golom u 89. minutu susreta.

Interesantno je da je sve bilo gotovo nakon treće penal serije, jer su fudbaleri Oksforda promašili prva tri penala, dok su sa druge strane Sema, Kina i Perica bili precizni sa bele tačke, Votford ide dalje.