utorak 06.03.2018.
13:48

Kineski Tjanđin doživeo debakl u trećem kolu azijske Lige šampiona.

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Ekipa Tjanđina je u gostovala u Južnoj Koreji ekipi Đonbuka, a na kraju su poraženi sa čak 6:3 (2:1).

Nije delovalo da će doživeti debakl nakon prvog poluvremena, naročito jer su poveli u 10. minutu preko Žang Čenga.

Ipak, domaćin je do poluvremena okrenuo Šin-Vuk i Kjo-Von su bili strelci do pauze, Đonbuk je imao 2:1.

U nastavku, kreće demoliranje kineskog kluba, za koji nastupaju Alešandre Pato, belgijski reprezentativac Aksel Vitsel i bivši napadač Kelna i svojevremeno jedan od najboljih strelaca nemačke Bundeslige, Entoni Modest.

Vezali su domaći fudbaleri četiri gola i poveli sa čak 6:1, u strelce su se redom upisivali Lopes, pa dva puta Šin-Vuk i na kraju Bo-Kjung.

Gosti uspevaju da ublaže poraz u poslednjih 10 minuta, Žao Ksuri je pogodio u 79. minutu za 6:2, da bi konačan rezultat postavio Pato sa kreča.

Đonbuk maksimalan nakon tri gola sa devet bodova, Tjanđin je doživeo prvi poraz, pa su na drugom mestu grupe sa četiri osvojena boda.