sreda 17.07.2019.
21:27

Mađarski šampion ide dalje.

Screenshot/YouTube/Magyar Labdarúgó Szövetség

Završena je još jedna utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ferencvaroš je večeras kao gost savladao ekipu bugarskog Ludogoreca rezultatom 3:2 i izborio plasman u drugo kolo, pošto je i prvi meč na svom terenu dobio sa 2:1.

Karatin u 17. i Skvarka četiri minuta kasnije doneli su dva gola prednosti gostima, a nadu Ludogorecu vratio je Terzijev, pogotkom u 24. minutu.

Imao je domaćin i jedanaesterac pet minuta kasnije, ali Svijerčok nije uspeo da ga realizuje, pa se na poluvreme otišlo vođstvom mađarskog šampiona rezultatom 2:1.

Sve dileme oko putnika u drugo kolo rešene su posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu. Tada je nesuđeno zimsko pojačanje Partizana, Tokmak Nguen postigao treći gol za Ferencvaroš, posle čega Ludogorec nije više imao čemu da se nada.

Do kraja, domaći su samo ublažili poraz autogolom Hejstera u 69. minutu, a u finišu su ostali i bez isključenog Kozmina Mocija.