nedelja 22.11.2015.
20:13

Ekipa koja je pre nešto više od dve nedelje deklasirala šampiona Srbije na "San Mamesu" poražena je od poslednjeplasirane ekipe španske Primere.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Pretposlednja utakmica nedeljnog dela programa 12. kola španske Primere odigrana je u Granadi gde je istoimena ekipa ugostila Atletik Bilbao.

Poslednjeplasirani tim španskog fudbalskog šampionata slavio je rezultatom 2:0 (1:0) čime je stigao do druge pobede u tekućoj sezoni, a prve posle gotovo dva meseca čekanja.

Vodeći pogodak za Granadu postigao je u petom minutu prvotimac Atletika Ajmerik Laport koji je u nameri da otkloni opasnost savladao golmana svog tima.

Domaći su prednost čuvali sve do 60. minuta kada je Isak Suses duplirao prednost Granade i postavio konačan rezultat.

Atiletik je trebalo da stigne barem do jednog gola pošto je u drugom poluvremenu imao nekoliko kvalitetnih prilika, ali je Granada na kraju slavila prvu ovosezonsku pobedu na domaćem terenu.

Granada je zahvaljujući večerašnjoj pobedi nad Atletik Bilaboom pobegla sa dna tabele i "fenjer" prepustila Malagi koja ima 9 osvojenih bodova. Atletik ostaje na devetom mestu sa 17 bodova iz 12 mečeva.