09:45

Transfer koji se pokazuje kao pun pogodak.

Sportske.net/Darko Mitrović

U konkurenciji Takume Asana, Đorđe Ivanović i pored velike želje nije uspeo da se nametne kod Sava Miloševića kao standardni prvotimac, pa je letos odlučio da prihvati ponudu ljubljanske Olimpije.

Tamo se odlično snašao i u ovom trenutku je na deobi prvog mesta na Listi strelaca slovenačkog šampionata sa pet postignutih golova posle deset kola, koliko imaju i Kronaveter iz Maribora i Mulahusejnović iz Kopra.

Olimpija je sinoć gostovala ekipi Gorice u 10. kolu i slavila rezultatom 2:0, a Ivanović je u 78. minutu svojim golom ''zapečatio'' trijumf Ljubljančana.

Prethodno je Vombergar u 16. minutu, na asistenciju Ivanovića, doneo vođstvo ekipi Olimpije, u čijim je redovima i ovoga puta starter bio i mladi krilni fudbaler Radivoj Bosić, bivši član Crvene zvezde i Partizana.

Dodajmo i da je Ivanović, uz pet prvenstvenih golova, postigao i još jedan u kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv Zrinjskog (2:3 posle produžetaka).