Parma u Seriji A, čudo u poslednjim minutima!

petak 18.05.2018.
22:36

Povratak "mlekadžija" u Seriju A nakon tri godine.

EPA/ELISABETTA BARACCHI

Ekipa Parme je uspela da se vrati u Seriju A nakon večerašnjih rezultata u poslednjem kolu Serije B.

Parma je morala da savlada Speciju u gostima, poveli su preko Ćeravola u 11. minutu, a onda je Đilardino promašio penal u 28. minutu utakmice i propustio priliku da izjednači rezultat.

Pobedu Parmi osigurava Ćićireti u 61. minutu utakmice.

Ipak, Parmi nije bila potrebna samo pobeda protiv Specije, već i poraz ili nerešen ishod Frozinonea.

Frozinone je danas protiv Fođe imao šansu za plasman u Seriju A, gubili su sa 1:0, preokrenuli rezultat sredinom drugog poluvremena preko Paganinija i Rubina (ag) i imali su pobedu u svom džepu.

Na njihovu veliku žalost, Florijano donosi Fođi bod, Parmi plasman u Seriju A u poslednjem minutu regularnog dela!

Pored Parme, Empoli je odavno već izborio plasman u Seriju A.