Pari Sen Žermen - Demonstracija sile!

nedelja 07.01.2018.
22:53

Nejmar i drugovi bez milosti prema svom prvom rivalu u ovosezonskom Kupu Francuske.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Večerašnji program u trećem kolu Kupa Francuske zaključen je utakmicom između Rena i Pari Sen Žermena, gde su favorizovani gosti u potpunosti potvrdili kvalitet.

Na kraju 6:1 za ''Svece'', a sve dileme oko pobednika bile su rešene još tokom prvog poluvremena koje je PSŽ dobio sa 4:0.

Kanonada u režiji gostiju počela je već u devetom minutu, kada je Kilijan Mbape zatresao mrežu domaćih, a osam minuta kasnije prednost ''Svetaca'' duplirao je Nejmar.

Već u 24. minutu u strece se upisao i Di Marija, a finiš prvog poluvremena obeležila je prelepa kontra koju je započeo i završio Nejmar, uz sjajnu saradnju sa saigračima - 0:4.

Sredinom drugog poluvremena Burižo je iz jedanaesterca ublažio prednost gostiju, ali kao da ih je time samo ''naljutio''.

Jer, u 74. i 75. minutu Di Marija i Mbape postižu po još jedan gol za konačnih 1:6 i više nego efektan plasman Parižana u 1/16 finala nacionalnog Kupa.