PAOK u seriji pobeda, Prijović blista!

nedelja 04.02.2018.
16:16

Crno-beli iz Soluna vezali desetu pobedu u grčkom šampionatu, četrnaestu ako se računaju i mečevi u nacionalnom kupu. Aleksandar Prijović upisao dva gola i asistenciju.

Epa/Sotiris Barbarousis

Fudbaleri PAOK-a upisali su u nedelju desetu uzastopnu pobedu u grčkoj Super ligi. Crno-beli iz Soluna slavili su na gostovanju Janini rezultatom 3:1 (3:0) u okviru 20. kola grčkog prvenstva.

Pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu. Gosti su otvorili rivala u 9. minutu golom Dimitrosa Pelkasa kojem je asistirao naš Aleksandar Prijović.

Asistent kod vodećeg gola PAOK-a zablistao je u završnici prvog dela igre i sa dva gola zapečatio sudbinu Janine.

Srpski internacionalac stigao je tako do dvanaestog prvenstvenog gola u tekućoj sezoni, a kada se dodaju golovi iz kupa i kvalifikacija za Ligu Evrope Aleksandar Prijović može da se pohvali fenomenalnom cifrom od 18 golova u dresu PAOK-a.

PAOK će posle dvadesetog kola ostati na liderskoj poziciji jer ima 4 boda više i meč više od Olimpijakosa.