20:31

Šampionska titula već je viđena na "Tumbi". PAOK je u okviru 21. kola zabeležio još jedan ubedljiv trijumf.

Epa/Sotiris Barbarousis

Nastavili su fudbaleri PAOK-a da preslišavaju rivale u grčkom šampionatu i punom paron nastavili pohod ka tituli koja se na "Tumbi" čeka više od tri decenije.

Večeras je u okviru 21. kola ekipa iz Soluna slavila na gostovanju Apolon Smirnisu rezultatom 5:1 (3:0) i time zadržala 9 bodova prednosti u odnosu na Olimpijakos.

Sve je bilo gotovo do poluvremena. Golovima Dimitrosa Pelkasa i Serhija Oliveire gosti su do 10. minuta stigli do ozbiljne prednosti, a u 33. minutu Dijego Bisesvar je povisio na 3:0.

Apolon je u dvadesetom minutu nastavka smanjio zaostatak golom Kristijana Dursoa, ali je PAOK u poslednjih petnaest minuta preko Karola Sviderskog i Pedra Enrikea "zacementirao" trijumf i postavio konačnih 5:1.

Narednog vikenda na programu je veliki solunski derbi između PAOK-a i Arisa, a ukoliko crno-beli dobiju i taj meč, može se reći da im titula ove godine neće izmaći pošto do kraja sezone ima još devet kola.