subota 06.01.2018.
18:11

Solunski crno- beli nastavili seriju pobeda u šampionatu Grčke i bar do sutra biće lideri na tabeli. Srpski reprezentativac dvostruki strelac.

Epa/Sotiris Barbarousis

U utakmici 16. kola grčke Superlige, PAOK je večeras u Solunu deklasirao ekipu Levadijakosa rezultatom 5:0.

Na vodeći gol domaćeg tima čekalo se 18 minuta, kada je Matos zatresao mrežu, a nastavak kanonade Solunjana usledio je tokom drugog poluvremena.

Tek što je počeo drugi deo igre, Kampos je duplirao prednost PAOK-a, a u 57. minutu sve dileme oko pobednika rešio je reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović. On je u petercu iskusno sačekao jedan ''otpadak'' i bez problema prosledio loptu u mrežu - 3:0.

Samo dva minuta kasnije, još jedan gol Kamposa, a konačnih 5:0 postavio je Prijović svojim drugim golom u 88. minutu sa bele tačke.

Aleksandar Prijović je odigrao svih 90 minuta, a sa večerašnja dva gola izbio je na čelo liste strelaca sa ukupno osam postignutih golova ove sezone u šampionatu Grčke.

PAOK je posle ovog trijumfa prvoplasiran na tabeli sa 34 osvojena boda, dva više od Olimpijakosa i tri od AEK-a, ali i uz meč više u odnosu na prve pratioce.