Pao i prvi gol u Francuskoj, Anže na čelu tabele

subota 22.08.2020.
19:50

Odigran je i drugi meč prvog kola Lige 1.

Sinoć su Bordo i Nant podelili bodove na premijeri sezone 2020/21, na stadionu "Matmut Atlantik" nije bilo golova.

Sada su se u okviru prvog kola sastali i Dižon i Anže, gosti su slavili sa 0:1 (0:1).

Prvi gol u Ligi 1 ove sezone pao je u 22. minutu ovog susreta, postigao je Ismael Traore.

Prvo je jedan njegov saigrač pogodio stativu, lopta se odbila do defanzivca Anžea, koji je efektnim udarcem zatresao mrežu Dižona.

Dižon je mogao da izjedači u 37. minutu, ali je stativa sprečila Žordana Marija da se upiše u listu strelaca, pa se sa 0:1 otišlo na odmor.

U nastavku Dižon poravnava preko Šnajdera, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, Anže je otvorio sezonu na najbolji mogući način, pobedom u gostima.

Podsetimo da je u Francuskoj dozvoljen ulazak navijačima na tribine, ali samo do pet hiljada ljudi sme da bude na stadionu.