• Autor: Nikola Ćertić

• 29. maj 2013.

• 22:59

U okviru priprema za finiš kvalifikacija za SP u Brazilu naredne godine, Nemačka je u prijateljskom meču slavila večeras protiv Ekvadora, dok su Engleska i Republika Irska odigrale nerešeno.

Nemcima je bilo potrebno nešto manje od pola sata igre da stignu do ubedljivog vođstva protiv selekcije Ekvadora, da bi na kraju Južnoamerikanci uspeli da ublaže svoj poraz. Rezultat na kraju 4:2.

Već u prvom minutu meča, tačnije samo 6 sekundi nakon početnog udarca sa centra, napadač Arsenala Lukas Podolski je doveo Pancere u vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije Bender duplirao vođstvo "Pancera".

Pravu katastrofu južnoameričkog tima najavio je Podolski svojim drugim golom na ovom meču u 17. minutu.

Samo sedam minuta kasnije, Bender svojim takođe drugim golom na ovom meču, stavlja Ekvadorce u nezavidan položaj, a Panceri stiču prednost od čak 4 gola.

Nakon toga, Ekvador je malo konsolidovao svoje redove i do kraja prvog poluvremena uspeo da smanji prednost Nemaca golom Antonija Valensije, jedne od najvećih zvezda ovog tima.

U drugom poluvremenu Nemci su čuvali sigurno vođstvo do samog kraja susreta, ali im je koncentracija popustila pri samom kraju meča, što su Ekvadorci iskoristili i golom Ajovija u 84. minutu stigli do konačnih pristojinih 4:2.

U drugom meču, između selekcija Engleske i Republike Irske meč je opravdao svoj epitet "prijateljski".

Dve "ostrvske" reprezentacije su odigrale nerešeno 1:1, a oba gola su pala u prvih 45 minuta igre.

Irska je stigla u vođstvo došla preko Longa u 13. minutu, dok su Englezi do izjednačenja stigli u 23. minutu preko Frenka Lamparda.

Rezultat na kraju prvog poluvremena 1:1, što će se ispostaviti na kraju kao konačan rezultat.