"Panceri" u Brazilu, Ibra odveo Švedsku u baraž

• 11. oktobar 2013.

• 23:02

Reprezentacija Nemačke overila je kolo pre kraja kvalifikacija direktan plasman na SP u Brazilu, dok je Švedska pobedom nad Austrijom uspela da osigura baraž.

U kvalifikacionoj grupi "C" sve je razjašnjeno nakon mečeva, pretposlednjeg, devetog kola kvalifikacija za plasman na Mundijal u Brazilu.

Nemačka je ubedljivom pobedom nad Irskom stigla do direktnog plasmana na SP u Brazilu, što znači da ćemo "Pancere" gledati na petnaestoj uzastopnoj planetarnoj smotri!

Večeras su izabranici Joakima Leva lako izašli na kraj sa Irskom. Prvi od tri gola postigao je Sami Kedira u 12. minutu a onda su u drugom delu utakmice Šurle i Ozil samo stavili tačku na trijumf Nemaca.

Švedska je protiv Austrije nakon preokreta došla do overe druge pozicije u grupi, koju zauzima sa 20 bodova, šest više od reprezentacije koju je večeras savladala.

Povela je Austrija golom Harnika u 29. minutu, ali je u drugom delu utakmice usledio preokret. Olson je u 56. minutu doneo izjednačenje domaćima, a Ibrahimović je četiri minuta pre kraja regularnog toka postavio konačnih 2:1.

U rezultatski nevažnom susretu Farska Ostrva i Kazahstan remizirali su rezultatom 1:1.

U poslednjem kolu, koje će biti važno samo za Šveđane (kako bi popravili položaj među drugoplasiranim timovima od kojih će najlošije rangirani ostati bez baraža) igra se derbi upravo na severu Evrope. Švedska će ugostiti Nemačku, Farska Ostrva Austriju, a Irska Kazahstan.