ponedeljak 28.12.2020.
17:51

Gostujući tim se prilično oznojio za remi u Londonu.

EPA-EFE/Facundo Arrizabalaga

Fudbaleri Kristal Palasa bili su nadomak pobede u uvodnom meču 16. kola Premijer lige protiv Lestera na svom terenu, ali su poklekli u finišu te se meč završio remijem 1:1.

Strelac vodećeg gola za tim koji je ovog popodneva u predgrađu Londona predvodio Luka Milivojević bio je Vilfred Zaha u 58. minutu igre.

Ubojiti napadač je iskoristio asistenciju Androsa Tauzenda i rutinski savladao iskusnog Kaspera Šmajhela za povrata na pobednički kolosek nakon tri nedelje.

Sve je moglo da bude drugačije da je Keleči Ihenačo iskoristio penal u 19. minutu za goste iz Lestera, ali ga je sjajni Guaita prozreo odbranivši mu udarac sa "kreča".

Izabranici Roja Hodžsona su imali prilike i pre vođstva, najbolju od svih spomenuti Tauzend u 28. minutu kada je posle asistencije Džefrija Šlupa njegov udarac završio malo pored gola.

Samo dva minuta kasnije Lester je mogao do vođstva kada je posle udarca Ajoze Pereza lopta pogodila prečku.

Priliku da se iskupi Ihenačo je propustio u 30. minutu kada je glavom šutirao malo preko gola.

Ono što njegovim saigračima nije uspelo nadoknadio je Hari Barns čiji je udarac levom nogom sa ivice kaznenog prostora bio neodbranjiv za Guaitu.