Ovog su se mnogi pribojavali, šampion Lester pao na startu!

• Autor: Milovan Longinov

• 13. avgust 2016.

• 15:23

Aktuelni šampion Engleske, Lester poražen je od Hala rezultatom 2:1 (1:0) u prvom meču prvog kola Premijer lige.

Hal je na poluvremenu vodio rezultatom 1:0 golom Diomandea, a izjednačio je Marez u 47. minutu sa bele tačke. Konačnih 2:1 postavio je Snodgras u 57. minutu i tako naneo već u prvom kolu prvi poraz ''lisicama''.

Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Hal nije mogao da zamisli bolji početak, Lester je bio nešto dominantniji u polju, domaći su strpljivo čekali šansu i dočekali je.

Marez, Musa i Vardi su bili najopasniji, pokušavali su da probiju zid, imali nekoliko šuteva ka golu, ali neuspešno.

Na isteku prvog poluvremena, Hal je poveo posle kornera, kada su dvojica igrača napravili makazice, ali je loptu na kraju ipak zahvatio Diomande i pogodio za 1:0.

Ipak, Lester je posle samo dva minuta u drugom delu igre došao do vođstva. Grej je oboren u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Rijad Marez.

Hal je nastavio da igra napadači i već u 57. minutu došao u novo vođstvo. Posle gužve u šesnaestercu na pravom mestu našao se Snodgras i sa 15 metara zakucao loptu u desni ugao za 2:1.

Klaudio Ranijeri je krenuo u totalnu ofanzivu, ubacio je Okazakija i Amartija umesto Kinga i Greja, posle desetak minuta i četvrtog napadača, Uljou umesto Simpsona.

Lester je u potpunosti prebacio težište igre pred gol Hala, kružio oko gola, opasan šut je imao Drinkvoter, ali promene rezultata nije bilo.

Nema sumnje, biće ovo teška sezona za Lester i jasno je da će teško do visokog plasmana.