nedelja 28.06.2020.
19:37

Kako igra ovaj momak!

EPA-EFE/RICHARD HEATHCOTE / NMC / GETTY IMAGES POOL

Sautempton je pobedio Votford u gostima rezultatom 3:1, a ponovo je čovek odluke bio Deni Ings.

Napadač Sautemptona postigao je nova dva pogotka i tako je stigao do brojke od 18 golova u Premijer ligi, pa je sada ispred njega samo Džejmi Vardi sa 19.

Ings je najpre pogodio u 16. minutu odličnim udarcem sa preko 20 metara i rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Sautempton je konce držao u svojim rukama, ali je strepeo sve do 70. minuta kada je maestralni Ings posle greške golmana i solo akcije maestralno zategao u malu mrežu za 0:2.

Votford je uspeo da se vrati zahvaljujući autogolu i nespretnoj reakciji Bednareka u 79. minutu, ali je već u 82. Vard-Praus sjajnim slobodnjakom postavio konačnih 1:3.

Sautempton je došao do "zlatnih" 40 bodova, koliko je svakom timu matematički dovoljno da svake sezone izbegne opstanak i do kraja sezone može da igra za svoju dušu.

Votford je ostao sa 28 bodova u opasnoj zoni, pošto su ispod njega sa samo jednim manje Vest Hem, Bornmut i Aston Vila i ova četiri tima će se do kraja boriti da ostanu u eliti.