Ovaj Liverpul je baš jak, Murinjo se spasio iz penala!

• Autor: Boris Jovanović

• 09. novembar 2013.

• 18:00

Poker Redsa greje srca njihovih navijača, tim deluje sjajno, Suarez postigao dva gola, tri asistencije Stivi Džija. Čelsi izbegao poraz sa penala u 95. minutu.

Fulam je načet sredinom prvog dela, Amorebieta je nakon akcije Stivena Džerarda zatresao svoju mrežu. Za par minuta je bilo jasno da su gosti iz Londona ostavili nadu kako i piše na ulazu u "Enfild".

Ponovo je Džerard zaslužan, izveo je korner, Martin Škrtel trese mrežu Stekelenburga. Desetak minuta kasnije red je na Suareza, pas Hendersona, Urugvajac postiže sedmi gol u sezoni, stiže da nakonknadi one mečeve koje je propustio zbog suspenzije.

Tada je sve bilo gotovo, u nastavku ponovo Suarez i nova asistencija Stivi Džija, 4:0, "Kop" u delirijumu, a golove sa ovog meča možete videti OVDE.

VBA se dobro branio na "Stamford Bridžu", ali je u finišu prvog poluvremena, Ridžvel oklevao da izbaci loptu nakon šuta Azara koji je Boaz Majhil odbio, Eto je snalažljiv, 1:0 u nadoknadi prvog dela.

U nastavku preokret, Murinjo će biti veoma ljut na odbranu, ne voli da prima golove iz prekida. Posle sat je Irac Long pogodio nakon kornera i poravnao na 1:1, da bi se Ridžvel iskupio za grešku, od njega je potekla akcija posle koje je Stefan Sesenjon matirao Čeha, 1:2, šok u Londonu.

U nadoknadi posle duela Rejda i Ramireša, sudija je pokazao na belu tačku, teško su se "Begisi" pomirili sa tom odlukom, par igrača je zbog protesta dobilo kartone. Na kraju je Azar bio siguran, 2:2, bolje remi nego poraz, ali teško da će Murinjo biti zadovoljan.

Šniderlin, Riki Lambert iz penala i Lalana, divnim golom su pripitomili "Tigrove" iz Hala. Sautempton je delovao moćno, a gosti su smanjili pogotkom Sagboa, u nastavku, da bi Dejvis postavio konačnih 4:1. Ipak, na "Sent Meriju" je sve bilo gotovo za poluvreme, "Sejntsi" su sada treći!

Radovala se i Vila, srušili su Velšane iz Kardifa u nastavku, Leandro Bakuna je 15 minuta pre kraja iz slobodnjaka doneo prednost domaćima, a Libor Kozak pojačanje iz Lacija potvrdio pobedu u 84. minutu.