subota 28.10.2017.
14:50

Valensija je slavila i na gostovanju Alavesu, čvrsto drži drugu poziciju.

EPA/PEPE TORRES

Valensija je upravo postala najefikasniji tim Primere, mada ima utakmicu više od većine timova.

Oni su danas slavili na gostovanju Alavesu, bilo je 1:2 i tako su stigli do 7. pobede u prvenstvu i do 24. boda.

Ipak, danas Valensija i nije bila toliko bolji rival od Alavesa, možda su domaći imali i više šansi od gostiju, s tim što su gosti svoje šanse iskoristili na kraju slavili.

Simone Zaza je doveo goste u prednost nakon asistencije Pereire, bio je to fantastičan udarac pod prečku, ni tri golmana ne bi odbranilo ovaj šut.

Aleksis donosi domaćima izjednačenje u 49. minutu meča i to nakon kornera, glavom je odlično reagovao.

Nakon igranja rukom u šesnaestercu fudbalera Alavesa, sudija nije imao dilemu šta da dosudi, odmah je pokazao na belu tačku sasvim zasluženo, a Rodrigo je uspeo da donese Valensiji u 66. minutu velika tri boda nakon što je iskoristio kazneni udarac.

Igrao je Nemanja Maksimović svega par minuta u dresu Valensije, dok u domaćem timu nije bilo Aleksandra Kataija čak ni na klupi za rezerve.

Alaves je nastavio sa slabim partijama ove sezone, ostao je na samo tri boda iz 10 utakmica, a kod kuće imaju sve poraze.