20:35

Totalno zaboravljeni fudbaler koji je svojevremeno doneo titulu Mančester junajtedu danas je bio u centru pažnje.

novaracalcio.com

Sećate se Federika Makede?

Bio je 5. april 2009. godine, ser Aleks Ferguson pravi izmenu u meču protiv Aston Vile pri rezultatu 1:2, Nanija je zamenio tada nepoznati Federiko Makeda koji verovatno nije ni pretpostavljao da će mu se uskoro desiti najveća stvar u karijeri iako je imao samo 17 godina.

Kristijano Ronaldo je izjednačio u 80. minutu na 2:2, a u 3. minutu nadoknade Federiko Makeda pogađa mrežu za ključne bodove u trci za titulu.

Već u narednoj utakmici protiv Sanderlenda Makeda je ušao u drugom poluvremenu i pogodio mrežu nakon 46 sekundi na terenu.

To bi otprilike bilo to od njega što se ozbiljnog fudbala tiče.

Gde je sada i šta radi?

Trenutno je član Novare, ekipe koja se takmiči u Seriji B, danas su igrali protiv Kremonezea, Makeda je uspeo da postigne gol, ali je nakon toga pravio šou na terenu.

Tukao se sa protivničkim fudbalerima, scene su donekle bile i smešne.

Pogledajte šta se dešavalo, utakmica je na kraju završena rezultatom 1:1, a Makeda je u tom 60. minutu dobio crveni karton, dok niti jedan igrač Kremonezea nije bio kažnjen, iako je trebalo.