• Autor: Boban Filipović

• 01. januar 2018.

• 17:55

'Redsi' slave Klavana, "lisice" na alžirski pogon, "svrake" odnele ceo plen s 'Britanije'.

Jirgen Klop je na 'Tarf Muru' izveo startnu postavu bez udarnog trija Salah-Kutinjo-Firmino i taj njegova odluka je uslovio "mrtvilo".

Prvo poluvreme je bilo prilično nesadržanjo, a iako su 'Redsi' imali veći posed, retka uzbuđenja su se zbila pred golom Minjolea. Pretili su Barns i Arnfild u dva navrata, ali se na veliki odmor otišlo pri najnepopulernijem rezultatu.

Uspavanka i u nastavku, ali ju je posle sata igre prekinuo Sadio Mane. Senegalac je primio loptu na ivici šesnaestarca leđima okrenut golu, tukao slabijom levom nogom iz okreta i probušio mrežu.

Gol je malo otreznio aktere utakmice, petanestak minuta kasnije beležimo dobar udarac Aleksander-Arnolda sa distance koji je ukrotio Poup i to je bio uvod u uzbudljiv finiš.

Nešto kasnije Ešli Barns je bio za malo neprecizan a drugoj strani, pet minua pre kraja dobru šansu je imao Oks Čemberlen, rezervista Vouks je u istom minutu udarcem glavom primrao Minjolea da interveniše, a dva minuta kasnije nije mogao da učini ništa - Islanđanin Gudmundson se na drugoj stativi poklonio na centaršut Vouksa sa levog boka poravnao na 1:1.

Međutim, puleni Šona Dajča nisu uspeli da sačuvaju remi, Klavan je svojim prvencem posle prekida doneo sva tri boda 'Redsima' u nadoknadi -1:2.

Lester je na svom bunjištu savladao Hadersfild sa 3:0. 'Lisice' su za sedam minuta počekom drugog poluvremena rešile 'terijere' iz Jorkšira, strelci su bili Alžirci, prvi Rijad Marez, drugi Islam Slimani, a u nadokandi je tačku na I stavio Olbrajton.

Njukasl je slavio kao gost u Stouku 'minimalcem (0:1), 'grnčarima' je presudio Ajoze Perez u 73. minutu, a ovaj poraz mogao bi da košta posla Marka Hjuza. Aleksandra Mitrovića nije bilo u protokolu zbog povrede.

Današnji program u Premijer ligi završava se na 'Gudison Parku', gde će Everton ugostiti Mančester junajted. Taj meč počinje u 18:30h.