Oskar, Hulk i Viljaš-Boaš u finalu kineskog FA kupa

Autor: Boban Filipović
subota 30.09.2017.
15:41

Šangaj SIPG je zahvaljujući asovima iz Brazila razbio Skolarijev Gvangžu u gostima i boriće se za trofej sa gradskim rivalom Šenhuom.

Screenshot/YouTube

Gvangžu je poveo u 11. minutu meča preko Gao Lina i već tada imao rezultat koji ga vodi u finale, budući da je prvi meč u Šangaju završen pobedom Viljaš-Boašovog tima rezultatom 2:1, ali ispostavilo se da je to bilo sve od ekipe Luisa Felipea Skolarija.

Posle pola sata igre Hulk je izjednačio na 1:1, nepunih deset minuta kasije domaći ostaju sa desetoricom jer je Lioa Lišeng dobio drugi žuti karton.

Šangaj SIPG je ekspresno iskoristio brojčanu prednost i u finišu preokrenuo rezultat u svoju korist golom Vei Šihaoa.

Rezultat 1:2 bio je na snazi sve do finiše, kada Oskar u razmaku od tri minut apostiže dva gola za konačnih 1:4.

Poslednjih pet minuta Gvangžu je proveo sa devetoricom u igri, još jedan Kinez je 'pocrveneo'.

Za trofej kineskog FA kupa boriće se gradski rivali iz Šangaja SIPG i Šenhua.