Osasuna slavila u derbiju začelja i poslala Granadu na samo dno

subota 13.05.2017.
20:38

Fudbaleri Osasune slavili su na svom stadionu protiv Granade u susretu 37. kola, koji nije imao takmičarski značaj.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Slavio je domaćin u Pamploni rezultatom 2:1 (1:1) i tako došao do tek četvrtog trijumfa ove sezone.

Poveli su fudbaleri Osasune golom Mondragona u 24. minut, nakon gužve u kaznenom prostoru gostiju, koja je nastala nakon kornera.

Do isteka prvog dela igre, gosti dolaze do poravnanja, fudbaler Mančester junajteda na pozajmici u Granadi Andreas Pereira dobro izvodi slobodnjak sa desne strane, a najbolji u skoku je bio bivši napadač Herte i Borusije Dortmund Adrijan Ramos.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, a nakon pola sata igre u nastavku, domaćin vraća prednost.

Crnogorski internacionalac Vujadinović je dobro skočio nakon kornera sa desne strane, njegov udarac je ukrtio Očoa, ali je na odbitak naleteo napadač Kodro i smestio loptu iza leđa Meksikanca.

Taj rezultat je i do kraja ostao na snazi, Granada je sada poslednja sa 20 bodova, a Osasuna je odmah iznad njih sa dva boda više.