Osasuna slavi Enrika, "makazice" i gol u poslednjim sekundama pogurali Leganes ka Segundi

subota 27.06.2020.
21:48

Potez za špice.

EPA-EFE/VILLAR LOPEZ

Fudbaleri Osasune slavili su na svom stadionu protiv Leganesa u 32. kolu španske Primere sa 2:1 (1:0).

Poveli su domaći igrači u devetom minutu, sjajan gol Enrika Galjega.

Uhvatio je makazice nakon centaršuta sa leve strane i matirao protivničkog golmana za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, dodajmo i da je vezista tima iz Pamplone Darko Brašanac zaradio žuti karton u 34. minut zbog udarca laktom.

Gostima je trebalo pet minuta igre u nastavku da poravnaju rezultat, Aviles je bio strelac na asistenciju Mese.

Brašanac potom napušta igru u 63. minutu, a kada se činilo da će ekipe podeliti bodove, sjajni Enrik je pogurao Leganes ka nižem rangu.

Nebeski skok napadača Osasune i gol glavom u šestom minutu nadoknade za 2:1 i trijumf domaćeg sastava.

Osasuna 11. na tabeli sa 41 bodom, Leganes pretposlednji sa 25 bodova, sedam manje od Eibara, koji je prvi iznad crte i ima utakmicu manje.