• 18. septembar 2020.

• 22:21

Posle 8:2 protiv Barselone, ovo više nije ništa novo!

Kako je završio prethodnu, u istom stilu Bajern je započeo i novu sezonu!

Večeras je počelo takmičenje u Bundesligi, a na otvaranju sezone, u premijernoj utakmici prvog kola, Bajern je na ''Alijanc Areni'' deklasirao Šalke rezultatom 8:0!

Rezultat dovoljno govori o odnosu snaga na terenu, čak je Bajern mogao i do dvocifrenog broja golova, a jedina je šteta što se sve odigralo bez prisustva navijača.

Gosti iz Gelzenkirhena nisu izdržali ni četiri minuta, a Bajern je već poveo golom Gnabrija, na asistenciju Džošue Kimiha. Petnaest minuta kasnije, Miler asistira za Gorecku i aktuelni prvak Evrope već vodi sa 2:0.

Na isteku prvih pola sata igre, domaći su iznudili i jedanaesrerac, koji je u gol pretvorio Robert Levandovski, preciznim šutem u donji desni ugao gola golmana Farmana - 3:0.

Baš kao i početak prvog, i start drugog poluvremena protekao je u znaku Serža Gnabrija, koji je golovima u 47. i 59. minutu, oba puta u saradnji sa Saneom stigao do het-trika, a Bajern do ''petarde'' - 5:0.

Hansi Flik je potom izvršio trostruku izmenu, na teren poslao ''neke nove klince'', a jedan od njih, 17-godišnji Musijala odličnim udarcem sa nekih 14-15 metara postavlja konačnih 8:0!

Na kraju dodajmo da naš Matija Nastasić zbog povrede nije bio akter ovog za njegov tim košmarnog meča.